Podstrona: Ruszył nabór wniosków o stypendium marszałka województwa podkarpackiego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Ruszył nabór wniosków o stypendium marszałka województwa podkarpackiego

2022-10-18 , red.  Anna Worosz
Ruszył nabór wniosków o stypendium marszałka województwa podkarpackiego

17 października br. ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendium marszałka województwa podkarpackiego dla studentów pierwszego roku studiów, podejmujących studia po raz pierwszy. Wysokość stypendium w 2022 r. wynosi min. 3000 zł brutto dla jednego studenta. Stypendium wypłacone będzie jednorazowo. Termin składania wniosków potrwa do 28 października br.

Warunki ogólne

Kandydaci do stypendium muszą spełniać łącznie następujące warunki:

• podjęcie studiów w publicznej lub niepublicznej uczelni znajdującej się na terenie województwa podkarpackiego (studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia lub jednolite studia magisterskie),
  • uzyskanie co najmniej 75% punktów z egzaminu maturalnego z jednego z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, matematyka zdanego na poziomie rozszerzonym.

Szczegółowe warunki oraz tryb i terminy postępowania przy udzielaniu pomocy stypendialnej dla studentów określa regulamin programu stypendialnego pn. „Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego na rok akademicki 2022/2023” znajdujący się w zakładce: Stypendia dla studentów.

Warunki ubiegania się o stypendium, miejsce składania wniosków, sposób wypełniania wniosków oraz informacje dodatkowe znajdują się w Ogłoszeniu o naborze wniosków o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Departament Edukacji, Nauki i Sportu, ul. Lubelska 4, pokój nr 117 telefon: 17 743 31 69, adres e-mail: m.franczyk@podkarpackie.pl lub dek@podkarpackie.pl.

Miejsce składania wniosków

Wnioski o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego wypełnione komputerowo wraz z załącznikami można składać:

• osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy urzędu, tj.  od 7.30 do 15.30,
  • listownie na adres korespondencyjny: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Departament Edukacji, Nauki i Sportu, al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów. Decyduje data nadania przesyłki.

Wnioski złożone przed lub po terminie prowadzenia naboru nie będą rozpatrywane.