Podstrona: Inauguracje studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Inauguracje studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania

2022-12-07 , red.  Iwona Oleniuch
Inauguracja studiów podyplomowych na kierunku Master of Business Administration (MBA), fot. A. Surowiec

Wydział Zarządzania zainaugurował studia podyplomowe. W semestrze zimowym 2022/2023 ruszyło pięć kierunków studiów, w tym po raz pierwszy „Zarządzanie finansami i controlling menedżerski”.

Project Manager

Jako pierwsza w tym roku akademickim zainaugurowana została 8. edycja studiów podyplomowych na kierunku Project Manager, na którym uczestnicy zdobywają kompetencje niezbędne do kierowania projektami. Ta koncepcja zarządzania jest coraz bardziej popularna zarówno w przedsiębiorstwach przemysłowych (lotnictwo, automotive itd.), jak i usługach (szkolenia, doradztwo itd.). Coraz większe znaczenie zyskuje także w sektorach publicznym i pozarządowym.

Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy

Kolejno powitano uczestników 33. edycji jednego z najstarszych kierunku studiów podyplomowych realizowanych na Wydziale Zarządzania, czyli Zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy (nabór prowadzony jest zarówno w semestrze zimowym, jak i letnim). Podczas zjazdu inauguracyjnego dziekan wydziału dr hab. Beata Zatwarnicka-Madura, prof. PRz, podkreśliła znaczenie odpowiednio przygotowanych pracowników służb BHP dla współczesnych przedsiębiorstw, zwłaszcza w obliczu rosnącej turbulencji otoczenia. Poza wiedzą i praktycznymi umiejętnościami absolwenci tego kierunku studiów uzyskują uprawnienia do zajmowania kierowniczych stanowisk w służbach BHP oraz kwalifikacje do pełnienia obowiązków starszego inspektora BHP.

Zarządzanie zasobami ludzkimi

W czwarty weekend października wydział rozpoczął 8. edycję studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie zasobami ludzkimi. Jak zaznaczył prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. studenckich Politechniki Rzeszowskiej, a jednocześnie kierownik Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania: „Kompetencje miękkie są ważne w życiu prywatnym i wyjątkowo cenne w pracy zawodowej. To właśnie one ułatwiają przekwalifikowanie się i dopasowanie do dynamicznych zmian w otoczeniu”.

Master of Business Administration (MBA)

Z dużym zadowoleniem wydział zainaugurował 2. edycję studiów podyplomowych Master of Business Administration (MBA). Bardzo duże zainteresowanie tym prestiżowym kierunkiem potwierdziło trafność decyzji o jego uruchomieniu w roku akademickim 2021/2022 i satysfakcję pierwszych absolwentów. Wszystkich zainteresowanych, którym nie udało się dołączyć do tegorocznej edycji, władze wydziału zapraszają na rekrutację w roku akademickim 2023/2024.

Zarządzanie finansami i controlling menedżerski

Po raz pierwszy odbyła się inauguracja studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie finansami i controlling menedżerski. W ten sposób oferta Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej wzbogaciła się o kolejny, ceniony rynkowo produkt. Kierunek jest adresowany do absolwentów studiów wyższych pierwszego i drugiego stopnia, którzy zajmują się zarządzaniem finansami oraz controllingiem w różnych organizacjach sektora prywatnego i publicznego, a także do osób, które planują związać karierę zawodową z tego typu działalnością. Wykład inauguracyjny dotyczący budowania ładu korporacyjnego poprowadził Robert Duszkiewicz, wiceprezes zarządu ds. finansowych w Zakładach Magnezytowych „Ropczyce” S.A.

Informacje o kierunkach

Więcej na temat kierunków studiów podyplomowych realizowanych przez wydział, także w semestrze letnim, można przeczytać na stronie Centrum Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.