Podstrona: 50 lat Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej "Połoniny" / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

50 lat Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej "Połoniny"

2019-11-12
kategoria: Wydarzenia, Kultura
50 lat Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej

W listopadzie br. Zespół będzie obchodził jubileusz 50-lecia działalności artystycznej. W dniach 16, 17 i 22 listopada odbędą się koncerty jubileuszowe, natomiast 23 listopada koncert galowy.

"Połoniny" to reprezentacyjny zespół artystyczny Politechniki Rzeszowskiej i miasta Rzeszowa, który powstał w listopadzie 1969 roku. Od momentu założenia zespołu do 1981 r. jego działalnością kierowała Alicja Haszczak, która pełniła funkcję kierownika artystycznego i choreografa. Celem zespołu od początku działalności było uchronienie od zapomnienia dziedzictwa kulturowego Rzeszowszczyzny poprzez jego poznanie i kontynuację. W skład liczącego ponad 100 osób zespołu wchodzą cztery grupy taneczne, grupa wokalna oraz kapela, a jego trzon stanowią studenci Politechniki Rzeszowskiej. Zespół w czasie swojego istnienia dał ponad dwa tysiące koncertów w kraju i za granicą spotykając się z gorącym przyjęciem publiczności i wieloma pochlebnymi recenzjami prasowymi.

Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej "Połoniny" występował m.in w Jugosławii, Szwecji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Bułgarii, Czechach, Francji, Danii, Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Turcji, Izraelu, Finlandii, Słowacji, Portugalii, Holandii, Austrii, Watykanie, Grecji, Słowenii, na Węgrzech, Malcie, Litwie, Łotwie, Ukrainie oraz we Włoszech, Puerto Rico i USA.

W swoim repertuarze zespół prezentuje głównie folklor rzeszowski (tańce rzeszowskie, gorlickie, przeworskie, lasowiackie, krośnieńskie oraz okolic Lańcuta), polskie tańce narodowe, tańce innych regionów (podhalańskie, sądeckie, lubelskie, łowickie, podlaskie), a także przyśpiewki regionów południowej i wschodniej Polski.

W dniach 16 listopada (sobota) o godzinie 16:00, 17 listopada (niedziela) o godzinie 16:00 oraz 22 listopada (piątek) o godzinie 18:00 odbędą się koncerty jubileuszowe. Natomiast w dniu 23 listopada (sobota) o godzinie 15:00 odbędzie się koncert galowy w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej (budynek V).

Informujemy, że w Sekcji ds. Socjalnych i Bytowych dostępne są dla pracowników/emerytów "Karty wstępu" na koncert Jubileuszowy 50-lecia Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca PRz "Połoniny" (na dzień 16 listopada 2019 r. na godz. 16:00 oraz na dzień 22 listopada 2019 r. na godz. 18:00.)

Karty wstępu przeznaczone są dla uprawnionych pracowników/emerytów oraz członków ich rodzin w liczbie nie większej niż 4 szt. na pracownika/emeryta.

Karty wstępu można odebrać od dnia 12 listopada 2019 r. od godziny 11:00.

Liczba kart wstępu ograniczona.